Skip to main content
Blog

SZKOLENIE ONLINE: Produkty biobójcze – najnowsze zmiany w przepisach, uzyskanie stosownego pozwolenia i zachowanie jego ważności

By 19 maja, 2022No Comments

Termin: 20.07.2022 r.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie do obrotu na terenie Polski produktów biobójczych. Szkolenie polecamy również podmiotom posiadającym już produkty na rynku i chcącym zapewnić zgodność swoich pozwoleń ze zmieniającymi się przepisami, w celu zachowania ich ważności.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami przepisów dotyczących obrotu produktami biobójczymi. Uczestnicy poznają zasady rejestracji oraz wyboru odpowiedniej ścieżki rejestracyjnej, zapoznają się z wymaganiami oraz metodami przygotowania dokumentacji. Poznają zasady utrzymania produktów w obrocie po otrzymaniu pozwolenia.

 

Program szkolenia:

1. Produkty biobójcze – prawodawstwo, aktualności (w tym projekt zmiany ustawy o produktach biobójczych), najnowsze zmiany w przepisach i ich interpretacja.

2. Produkty z pogranicza oraz wyroby poddane działaniu produktów biobójczych.

3. Program przeglądu substancji czynnych – dobór substancji czynnych w danej grupie produktowej oraz wpływ programu przeglądu na procedurę rejestracji. Praktyczne wskazówki.

4. Zasady utrzymania w obrocie produktów na bazie pozwoleń tymczasowych.

5. Procedura narodowa (przejściowa) – wymagania, warunki, dokumentacja.

6. Procedura europejska; pełna procedura rejestracji, uznawanie pozwoleń, rejestracja takiego samego produktu, rodzina produktów biobójczych – wymagania, charakterystyka produktu biobójczego, list dostępu.

7. Narzędzia IT – R4BP3, edytor SPC, IUCLID

8. Zasady odnawiania i unieważniania pozwoleń.

9. Kontrole produktów biobójczych – analiza produktów na wybranych przykładach. Praktyczne wskazówki.

10. Dyskusja.

Sprawdź szkolenie>>>

baner e akademia2

Leave a Reply