Skip to main content
Blog

SZKOLENIE ONLINE: Produkty biobójcze i ich pograniczne z innymi grupami produktowymi. Ogólne założenia rejestracji produktów biobójczych w procedurze narodowej i europejskiej

By 26 sierpnia, 2022No Comments

Termin: 14.09.2022 r.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych i wyrobów poddanych działaniu produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie takich produktów do obrotu na terenie Polski. Szkolenie polecamy również podmiotom posiadającym już produkty na rynku i chcącym zapewnić zgodność swoich pozwoleń ze zmieniającymi się przepisami, w celu zachowania ich ważności.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami przepisów dotyczących produktów biobójczych oraz wyrobów poddanych działaniu produktów biobójczych. Uczestnicy dowiedzą się jak legalnie wprowadzić do obrotu takie produkty, poznają zasady rejestracji w procedurach narodowych i europejskich. Szkolenie skupia się również na różnicach między produktem biobójczym a najczęściej mylonymi mieszaninami (m.in. detergentem, kosmetykiem, wyrobem medycznym) w celu ich właściwej klasyfikacji.

 

Program szkolenia:

1. Podstawa prawna wprowadzania do obrotu produktów biobójczych.

2. Substancje czynne dla produktów biobójczych – możliwości stosowania, ograniczenia, okresy przejściowe.

3. Wyroby poddane działaniu produktów biobójczych – kiedy produkt wymaga rejestracji, a kiedy tylko właściwego oznakowania.

4. Produkty z pogranicza:
    a) produkt biobójczy/detergent,
    b) produkt biobójczy/kosmetyk,
    c) produkt biobójczy/wyrób medyczny,
    d) produkt biobójczy/lek,
    e) produkt biobójczy/środek ochrony roślin.

5. Podstawy rejestracji narodowej oraz europejskiej – rodzaje pozwoleń, terminy, koszty.

6. Podsumowanie.

7. Dyskusja.

Sprawdź szkolenie>>>

 

baner e akademia2

Leave a Reply