Skip to main content
Blog

Październikowe spotkanie Komitetu ds. Produktów Biobójczych (BPC)

By 25 października, 2021No Comments

Spotkanie Komitetu ds. Produktów Biobójczych odbyło się 5-14 października 2021 r.

Komitet wydał opinię w sprawie niezatwierdzenia substancji czynnej d-Aletryna, CAS: 231937-89-6 w gr. 18 (Insektycydy, akarycydy i produkty stosowane do zwalczania innych stawonogów). Komitet uznał, że dane z badań toksykologicznych przedstawione w dokumentacji rejestracyjnej substancji nie odpowiadają w wystarczającym stopniu profilowi d-aletryny obecnie wprowadzanej na rynek. Komitet zidentyfikował również niedopuszczalne zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i środowiska wynikające ze stosowania substancji. W kolejnym kroku Komisja Europejska wyda decyzję niezatwierdzającą stosowanie tej substancji w produktach biobójczych.

Komitet wydał opinię w sprawie zatwierdzenia substancji czynnej BIT, CAS: 2634-33-5 w gr. 6 (Środki do konserwacji produktów podczas przechowywania) i 13 (Środki konserwujące do płynów stosowanych przy obróbce lub cięciu). W kolejnym kroku Komisja Europejska wyda rozporządzenie zatwierdzające stosowanie tej substancji w produktach biobójczych w gr. 6 i 13.

Opinie zostaną opublikowane w najbliższych dniach na stronie ECHA w zakładce BPC. Następne spotkanie Komitetu odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2021 r. – termin nie jest potwierdzony.

Źródło>>>

https://echa.europa.eu/pl/-/highlights-from-october-bpc-meeting?utm_source=newsletter_301&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-no-9-2021-theta-consulting

Leave a Reply